Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
PARTNERZY
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
  • Zamek Karpniki >>
  • Pałac w Wojanowie >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Biuro Podróży Discover Silesia >>
KALENDARZ
<<>>
Marzec 2024

PN WT ŚR CZ PT SO ND
    1 2 3
 
4 5 6 7 8 9 10
 
11 12 13 14 15 16 17
 
18 19 20 21 22 23 24
 
25 26 27 28 29 30 31
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • W sierpniu 2018 w Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się VII Festival dell Arte
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
  • 29 września 2018 w Legnicy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej uhonorowana została prestiżową Nagrodą Kulturalną Śląska >>
Obsada

Reżyser spektaklu operowego: Beata Dobber- Redo

Obsada:

Tatiana Hempel- GierlachTatiana Hempel-Gierlach (sopran)- urodziła się w Lipsku . Swoje zainteresowania polską tradycją oraz  językiem polskim potrafiła połączyć z rodzimą kulturą i niemiecką edukacją i jest klasycznym przykładem artysty wychowanego i wykształconego dwujęzykowo i dwukulturowo. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła ucząc się śpiewu w Szkole Muzycznej im. J. S. Bacha , a po jej ukończeniu otrzymała stypendium polskiego Ministerstwa Kultury i uzyskała dyplom w Warszawskiej Akademii Muzycznej im .F. Chopina.  W 1996 r. rozpoczęła współpracę z Warszawska Operą Kameralną, gdzie z powodzeniem wykonuje główne partie  mozartowskie. Wystąpiła  w Berlinie w znanej produkcji „Don Giovanniego” oraz w Teatro Villamarta w Jerez de la Frontera Tatiana.  Artystka   posiada również szeroki repertuar kantatowo-oratoryjny, zawierający dzieła muzyczne od baroku do muzyki współczesnej. Ma na swoim koncie występy zagraniczne na scenach m.in. Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Japonii.

Agnieszka RehlisAgnieszka Rehlis (mezospran)-absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego  Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Debiutowała na scenie Opery Wrocławskiej i uczestniczyła w tournee Opery po Niemczech, Holandii , Anglii, Irlandii, Belgii, Francji , Włoszech i Tajwanie. Artystka ma w swoim repertuarze 60 pozycji oratoryjno – kantatowych, począwszy od J. S. Bacha , skończywszy na K. Pendereckim. W 2000r. wykonała „ Siedem  Bram Jerozolimy „ K. Pendereckiego, pod dyrekcją kompozytora, na targach muzycznych Midem Classique  w Cannes. Uczestniczyła także w światowej premierze VIII Symfonii K.Pendereckiego. rała  udział w wielu międzynarodowych festiwalach m. in. w Wielkanocnym Festiwalu L.van Beethovena , Wratislavia  Cantans, George Enescu International Festiwal , Rheingau Music Festiwal, Schleswig – Holstein Music Festiwal. ostatnich latach artystka uczestniczyła w wielkich widowiskach operowych odbywających się w Hali Ludowej we Wrocławiu.

Michalina BienkiewiczMichalina Bienkiewicz(sopran)- pochodząca z Jeleniej Góry artystka uczyła się śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Konserwatorium Wiedeńskim.  Oprócz śpiewu ukończyła także filologię angielsko – niemiecką. Obecnie w ramach Thüringer Opernstudio śpiewa partie solowe w teatrach w Weimarze, Erfurcie oraz Nordhausen. W 2007r. została wybrana do renomowanej L´Academie Baroque Europeenne d'Ambronay. Z Akademią występowała m.in. w Capitolu w Tuluzie, w Opera Comique w Paryżu, w Operze Narodowej w Warszawie i w operze w Bukareszcie. Stypendystka programów DAAD, Erasmus oraz Sapere Auso. Jest inicjatorką oraz koordynatorem artystycznym Festiwalu Concerti Pasquali, który odbywa się w Dolinie Pałaców i Ogrodów w czasie Wielkanocy. W czasie studiów w Wiedniu była członkiem Arnold Schoenberg Chor. Pracowała pod batutami m.in. N. Harnoncourt, W. Christie, Ch. Rousset, B. Haitink, Ch. Hogwood, J. Märkl, J. T. Adamus.

Mark AdlerMark Adler (tenor)-  pochodzi z Berlina, gdzie studiował  śpiew  w Akademii Sztuk Pięknych I Akademii Muzycznej “Hanns Eisler” . Pierwsze doświadczenie operowe zdobył na scenach operowych  w Neukoellner Oper  oraz Neue Operbuehne w Berlinie. Występował na   Festiwalu Aix-en-Provence i  w Edynburgu, na Festiwalu w Melbourne oraz w Nowym Jorku oraz na scenach operowych  w Lozannie , Paryżu i  Lyonie.  Był związany z Teatrami  Muzycznymi  w Wuppertalu oraz w Revier i Gelsenkirchen. W ostatnich latach artysta  był członkiem zespołu Teatru w Darmstadt. Gościnnie występował w operach w Kolonii, Mannheim, Hannoverze, Lyonie, Salzburgu i Insbrucku.  W jego repertuarze koncertowym znajdują się dzieła Bacha, Mendelssohna, jak również Mozarta i Haydna.

Robert GierlachRobert Gierlach (bas baryton) –urodził się w Sanoku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Artysta jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Vercelli (I nagroda) oraz w Las Palmas (Nagroda Publiczności). Współpracuje z Operą Narodową w Warszawie , Warszawską Operą Kameralną  oraz licznymi teatrami operowymi na świecie m. in. w Rzymie, Veronie , Florencji , Paryżu , Marsylii, Cape Town. Często występuje  w repertuarze oratoryjno – kantatowym , wykonując dzieła m. in. J.S.Bacha , G.F. Haendla, J. Haydna, W.A. Mozarta , L.van Beethovena, K. Pendereckiego. Artysta brał udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak Salzburger Festspiele , Proms w Londynie, Wratislavia Cantans , Berliner Festwoche.

Tomasz KrzysicaTomasz Krzysica ( tenor) - absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej. Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (III nagroda  1999), Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych “Rosetum” w Mediolanie( I nagroda 2001) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. S.Moniuszki w Warszawie (II nagroda 2001). Otrzymał “Premio Basiola” - nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej włoskich konkursów wokalnych w 2001 roku. W 2000r. związał się kontraktem z Warszawską Operą Kameralną, z którą regularnie występuje w Europie i poza nią ( Japonia, Liban). Artysta posiada  szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, wykonując m.in. dzieła Bacha, Mozarta ,Beethovena i innych kompozytorów.   Brał udział w prawykonaniu światowym "Magnificat" W.Kilara. Współpracował  z  najwybitniejszymi dyrygentami, a wśród nich : K.Masur , Charles Dutoit, Paul McCreesh,  A. Wit , K.Kord, J. Katlewicz , J.Kaspszyk ,   M. Nałęcz–Niesiołowski, J. Maksymiuk.

Maciej Straburzyński Maciej Straburzyński - bas-baryton. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego Wojciecha Drabowicza i Conservatorium van Amsterdam w klasie Davida Wilsona-Johnsona. W roku 2012 obronił pracę doktorską na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Jako solista śpiewał pod batutą prof. Stefana Stuligrosza, Tadeusza Wojciechowskiego, Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego, Marka Toporowskiego, Thomasa Hengelbrocka, Philipa Rathé, Hirofumi Yoshidy i Heina Meensa. Nagrał pięć płyt kompaktowych z muzyką polskiego baroku i klasycyzmu (w tym Musica Sacromontana nominowana do nagrody Fryderyk 2009). Należał do Zespołu Solistów Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest solistą gościnnym Opery na Zamku w Szczecinie (Bartolo, Lizandro) i Teatru Wielkiego w Poznaniu (Lizandro). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat II nagrody w kategorii muzyka barokowa na konkursie Ritorna Vincitor w Ercolano-Neapolu.

 Wieland LemkeWieland Lemke - niemiecki baryton. Czlonek opera studio w Turyngii. Ukonczyl dyrygenture choralna w Weimarze oraz aktorstwo w Center for Creativity and Theatre w Kopenhadze. Wspoplracowal z Neuköllner Oper Berlin oraz z opera kameralna w Hamburgu. W sezonie 12/13 pracuje jako solista w teatrach w Weimarze, Erfurcie i Nordhausen.


 

Chór DarmstadtChór z Darmstadt ( Konzertchor Darmstadt)-  pod dyrekcją Wolfganga Seelingera należy dzisiaj  do najbardziej znanych chórów w Niemczech. Został założony przez swojego dyrygenta w roku 1977 i w ciągu kilku lat uzyskał europejską renomę. Muzycy występowali gościnnie na wielu znanych europejskich scenach i wyjeżdżali na tournee do Stanów Zjednoczonych, Izraela, Japonii oraz na Ukrainę. Chór może się pochwalić wieloma nagraniami radiowymi, telewizyjnymi i płytami CD. Artyści  uczestniczą także w znanych festiwalach muzycznych.

 

Orkiestra Symfoniczna Dolnośląskiej Filfarmonii w Jeleniej GórzeOrkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej- została założona w 1964r, przez Stefana Strahla, który był też jej wieloletnim dyrektorem. Pod jego batutą jeleniogórscy symfonicy odnosili pierwsze znaczące sukcesy koncertowe. Od 1990r. na czele Filharmonii Dolnośląskiej stoi dyrektor naczelny Zuzanna Dziedzic, zaś pieczę nad muzyczną działalnością tej ważnej instytucji kulturalnej sprawowali kolejno T. Wicherek, R. Satanowski, J. Chorosiński, J. Swoboda oraz obecnie M. J. Błaszczyk. Od początku swojego istnienia Orkiestra intensywnie koncertuje   w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma  koncertowe podróże do Niemiec, Czech  Włoch, Finlandii, Rosji, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Francji i na Węgry. Ostatnio orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej gościła w Chinach oraz w Wiedniu w Złotej Sali Musikverein.

Marcin Nałęcz-NiesiołowskiMarcin Nałęcz-Niesiołowski- dyrygent -absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach  1997 - 2011 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Białostockiej, a także od 2005 roku Opery   i Filharmonii Podlaskiej. Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową współpracując z orkiestrami filharmonicznymi w kraju. Występuje także na wielu estradach świata -  w USA, Wielkiej Brytanii, Korei, Meksyku, Maroku, Hiszpanii, Estonii, Finlandii, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Rosji, Białorusi, Niemczech, Szwecji, Francji, Belgii i Portugalii. Jest także dyrektorem artystycznym i dyrygentem Warszawskiej Orkiestry „Filharmonia” oraz dyrygentem gościnnym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. M. Nałęcz-Niesiołowski posiada bogaty dorobek fonograficzny. Na  Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie uzyskał stopień doktora nauk muzycznych, a następnie doktora habilitowanego.



Projekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0,07049 sekundy, 0,68519 MB