Święto Muzyki 2015
Koncerty, pokazy tańca, warsztaty, Kącik muzyczny dla najmłodszych
Artystyczna Stodoła, Pałac, Herbaciarnia i park w Bukowcu
PROGRAM:
11.00 Warsztaty muzyczne z Jackiem Szreniawą
12.00 Warsztaty tańca w kręgu z Agatą Szmigrodzką
12.00 Warsztaty fotograficzne z Szymonem Bialicem
13.00 Impro Classic (muzyka klasyczna)
14.00 Marta a Rasputin Band (muzyka folkowa)
15.00 Paraluzja (muzyka ilustracyjna)
16.00 „Gegenüber-Naprzeciwko” – koncert sopranowy - Katharina Scheliga i Almuth Schulz
17.00 Galaxy Dust (muzyka elektroniczna)
18.00 Pokaz tańca orientalnego i flamenco - Szkoła Tańca Tabor
18.30 „Jazz w Stodole” - Grzegorz Rdzak i Sebastian Skrzypek
Impro Classic
Impro Classic to toruński zespół, który tworzą młodzi utalentowani muzycy. Łączy ich wspólna pasja do muzyki klasycznej, chęć ciągłego rozwoju i poszukiwań. Skład: Ewa Świokła-mezzosopran, Ewelina Motylewska-flet poprzeczny, Tomasz Cienkowski-gitara klasyczna. Muzyka, którą grają jest bardzo różnorodna ze względu na ich zróżnicowane inspiracje. Cechuje ich odkrywanie siebie w różnych stylach. Niejednokrotnie wykonują utwory, które zostały napisane na orkiestrę, zaś wiele z nich jest własnym opracowaniem muzyków.
Program koncertu:
Utwory wokalne:
„Pie Jesu” z Requiem A.L. Webber
„Quella fiamma che m’accende” Benedetto Marcello arr. G. Bergeron
„O mio Babinio Caro” G. Puccini- aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
„Habanera” G. Bizet - aria z I aktu opery Carmen
„Stride la vampa” G. Verdi- aria z II aktu opery Trubadur
“Time to say goodbay” F. Sartori (muzyka) L. Quarantotto (słowa)
„O del mio dolce ardor” Ch. W. Gluck- aria z II aktu Parys I Helena
„Where I do begin” z musicalu Love Story Carl Sigman (słowa) Francis Lai (muzyka)
Utwory instrumentalne (duet gitara i flet):
„Aria na strunie G” J.S. Bach
„Formule Tag” G. Bergeron
„Fleur des champs” G. Bergeron
„Ballade pour Anne” - G. Bergeron
„Libertango” - A. Piazzolla
“Dos Aires Candomberos” - M. D. Pujol
Utwory instrumentalne (gitara solo):
“Milonga” – J. Cardoso
“Un dia de novembrie” – L. Brouwer
“Andecy” – A. York
Marta a Rasputin Band
Skład:
Tomáš Rasputin Habrún: akordeon, gitara, śpiew
Marta Cherokee Věchetová: skrzypce, flet
Irena Homo Janigová: wiolonczela, flet
Jaroslav Hayoka Švandrlík: djembe
Radim Kníže Kolbe: bębny
Paraluzja
PARALUZJA, czyli Aga Radziejewska i Bartek Drak. To dwa różne doświadczenia muzyczne, które doskonale uzupełniają się tworząc nieprzeciętne kompozycje. Dzięki otwartości na wszelką stylistykę i zamiłowanie do improwizacji muzyka PARALUZJI jest świeża i niepowtarzalna. Próba uszeregowania muzyki PARALUZJI do konkretnego stylu jest niemożliwa, chociaż bazuje na tych ogólnie znanych. Żywiołowość i ekspresja duetu jest podstawą ich twórczości, i zostały docenione nie tylko przez publiczność koncertową na terenie całego kraju, ale również na licznych festiwalach.
Katharina Scheliga i Almuth Schulz
Katharina Scheliga studiowała Muzykę Sakralną w Dreźnie oraz Śpiew w Instytucie Muzyki Uniwersytetu im. Martina Luthra w Halle. Uczęszczała na kursy mistrzowskie do Barbary Schlick, Jessici Cash i do stuttgarckiej Akademii im. Johanna Sebastiana Bacha. Śpiewała w lipskim zespole wokalnym Leipziger Vocalensemble i saksońskim Sächsischer Vocalensemble a także w drezdeńskim Chórze Kameralnym i Vocalconcert. Występowała również w operach barokowych w Halle i w Operze Margrabiów w Bayreuth oraz brała udział przy produkcji płyt CD. Od 2003 roku pracuje w wolnym zawodzie. Z „musica briosa” organizuje różnorodne koncerty muzyki dawnej. Główną ideą jej działalności artystycznej jest ponowne odkrycie zapomnianych kompozytorów z XVI, XVII i XVIII wieku. Od 2006 roku prowadzi chór dziecięcy Operetki Narodowej w Dreźnie, gdzie kształci młode głosy.
Almuth Schulz studiowała Muzykę Sakralną oraz Jazz Piano w Wyższej Szkole Muzycznej im. Carla Marii von Webera w Dreźnie. Jest pianistką i kompozytorką. Podczas wielu projektów współpracowała z muzykami, tancerzami, poetami a nawet z klaunem. Jako współinicjatorka i dyrektor artystyczny prowadzi wakacyjne spotkania wieczorne z literaturą i muzyką „Nachtschwärmer-Meditationen” w Kościele Marii Panny w Dreźnie. Almuth Schulz komponuje muzykę do spektakli, e-booków i filmów. W 2009 roku ukazała się jej solowa płyta „alles hat seine zeit” wydana do trasy koncertowej o tej samej nazwie. Razem z Cellistin Juliane Gilbert tworzy zespół PIANOCELLO, który w 2012 wydał swoją pierwszą płytę „child is born”.
Katharinę Scheligę (sopran) i Almuth Schulz (fortepian, kompozycja) łączy ciekawość polskiej kultury oraz muzyki. Programem GEGENÜBER:NAPRZECIWKO pragną zbudować artystyczny most między dwoma krajami i przybliżyć ich muzyczne dziedzictwo. Podczas koncertu rozbrzmią romantyczne pieśni Stanisława Moniuszki (1819-1872) i Clary Schumann (1819-1896) a także autorskie kompozycje i aranżacje ludowe polskich i niemieckich pieśni.
Galaxy Dust
Galaxy Dust to duet producentów i kompozytorów powstały w 2011 roku w Szklarskiej Porębie.
Tworzą go Krystian Bromblik i Piotr Rączka. Galaxy Dust łączy tak różne wpływy jak The Chemical Brothers,
Daft Punk, Junkie XL czy space disco z lat 70-tych i 80-tych by stworzyć z nich taneczno-elektroniczno-psychodeliczną
mieszankę. W 2013 roku zespół własnym nakładem wydał pierwszą E.P.-kę „Highlights” a w 2014 "Space Modular".
Sebastian Skrzypek
Ur. 2 lipca 1996 roku we Wrocławiu, perkusista o muzycznych korzeniach. Naukę gry na perkusji rozpoczął pod wpływem rodzinnej inspiracji, oraz obserwacji z bardzo bliska profesjonalnego środowiska muzycznego. Pozwoliło mu to na szybkie przyswajanie umiejętności i umożliwiło nabycie bogatego ich wachlarzu jak na jego młody wiek. Obecnie jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej imienia Mieczysława Karłowicza, w klasie perkusji jazzowej mgr. Marka Jakubowskiego. Brał udział w wielu renomowanych warsztatach muzycznych: na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach - u Pawła Dobrowolskiego i Zbigniewa Lewandowskiego oraz na Cho-jazz w Chodzieży u Krzysztofa Przybyłowicza oraz Krzysztofa Gradziuka. Zdobył dotychczas dwie nagrody zespołowe: I miejsce na szóstym „Azoty Tarnów Jazz Contest” oraz I miejsce na Przeglądzie Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. Na co dzień przebywa w Poznaniu i we Wrocławiu. Pasjonuje go wiele gatunków muzycznych, czerpie inspiracje z takich muzyków jak Keith Jarret, Eric Harland, Ambrose Akinmusire, Walter Smith III, Kendrick Scott, Cory Henry.
Grzegorz Rdzak
Grzegorz Rdzak - pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent OSM I i II st im K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Przez 12 lat uczył się w klasie fortepianu prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej.
Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego