Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
PARTNERZY
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Zamek Karpniki >>
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze >>
  • Pałac w Wojanowie >>
KALENDARZ
<<>>
Październik 2024

PN WT ŚR CZ PT SO ND
 1 2 3 4 5 6
 
7 8 9 10 11 12 13
 
14 15 16 17 18 19 20
 
21 22 23 24 25 26 27
 
28 29 30 31   
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
  • W sierpniu 2018 w Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się VII Festival dell Arte
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
Zachowanie parków po obu stronach Nysy

Projekt pn. Zachowanie ogrodów i parków jako części historycznie ukształtowanego krajobrazu kulturowego w ramach "Szlaku parków i ogrodów po obu stronach Nysy”

Głównym celem projektu jest wkład w zachowanie charakterystycznych obrazów historycznie ukształtowanego krajobrazu kulturowego poprzez wzmocnienie regionalnej pielęgnacji parków. Projekt opiera się na tworzeniu dokumentacji i prowadzeniu praktycznej pielęgnacji w parkach oraz na ponadgranicznym przepływie wiedzy w celu zoptymalizowania różnych sposobów pracy.

Projekt jest realizowany przez cztery instytucje. Partner Wiodącym jest Towarzystwo Rozwoju Dolnośląskich Górnych Łużyc. Jest to instytucja świadcząca usługi, którego udziałowcem jest powiat Görlitz. Pozostałymi partnerami w projekcie są:

- Stowarzyszenie Gartenkulturpfad beiderseits der Neiße

- Politechnika Dreźnieńska

- Fundacja Bory Dolnośląskie

- Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej

W ramach projektu nasza Fundacja przeprowadzi szereg prac pielęgnacyjnych w zabytkowym parku w Bukowcu. Wraz z pracami zostanie opracowanie Inwentaryzacja Dendrologiczna południowej części parku w Bukowcu wraz z Projektem Gospodarki Drzewostanem oraz Projekt Wykonawczym.


Kalendarium projektu:

31.08.2015 Zakończenie realizacji projektu

Po ponad dwóch latach prac w parku oraz kilku lat współpracy partnerów związanych z projektem z końcem sierpnia jego realizacja została zakończona. Bezpośrednio dla naszej Fundacji okres ten stanowił wzmożony okres prac w Parku w Bukowcu. Ich efekt może podziwiać zwiedzając założenie parkowe liczące ponad 100 ha terenu. Dla utrzymania trwałości projektu prace pielęgnacyjne w parku w ramach środków Fundacji będą kontynuowane. Jednocześnie dla zwiększonego, w efekcie projektu ruchu turystycznego, w ramach naszych działań zostaną udostępnione kolejne elementy parku w Bukowcu m.in. Opactwo oraz zbudowany nad stawem Kąpielnik pomost. 


 



20.04.2015 Przedłużenie czasu realizacji projektu

W ramach starań Partnera Wiodącego Projektu, dla wykorzytania zaoszcządzonych funduszy w trakcie prac związanych z projektem termin realizacji projektu został wydłużony do końca sierpnia br. Dla naszej Fundacji to bardzo dobra wiodomość. Dzięki przedłuzonemu współfinansowaniu projektu bedziemy mieli mozliwość mokrycia częsci kosztów utrzymania parku związanych z zakupem paliwa do maszyn i urządzeń służących do pielędnacji parku. 


01.03.2015 Kolejny sezon prac w Parku w Bukowcu - rozpczety

W ramach zapewnienia trwałosci projektu z początkiem wiosny rozpoczeły się prace porządkowe w parku w Bukowcu. Prace te mają na celu przygotowanie do ruchu turystyczenego, który rozpocznie się tu wraz z organizowaną przez fundację "Majówką" w Bukowcu. 


 

30.10.2013 Zakończenie prac w Parku w Bukowcu

Z końcem października zakończyła się wielomiesięczna działalność pracowników zatrudnionych w ramach realizacji projektu na terenie zabytkowego parku w Bukowcu. Ich zaangażowanie w prace rewitalizacyjne i utrzymanie bieżące parku pozwoliło na udostępnienie dla zwiedzających wielu nowych powierzchni i ścieżek na terenie parku. Dzieki ich pracom park w Bukowcu jest dziś dostępny dla turystów i na powrót stanowi jeden z najlepszych przykładów parków krajobraowych na terenie pogranicza polsko - niemieckiego.


11.06.2013 IV Spotkanie Grupy Roboczej

Przedstawiciele partnerów projektu zebrali się 11 lipca 2013 r.  na czwartym spotkaniu grupy projektowej. Spotkanie miało na celu przekazanie szczegółowych informacji dot. przebiegu prac u poszczególnych partnerów współpracy. Ponadto zostały ustalone kolejne kroki do realizacji w projekcie oraz ustalone zasady i terminy rozliczeń.



11.04.2013 III Spotkanie Grupy Roboczej

Przedstawiciele partnerów projektu zebrali się 11 kwietnia 2013 r.  na trzecim spotkaniu grupy projektowej. Spotkanie miało na celu przekazanie szczegółowych informacji dot. przebiegu prac u poszczególnych partnerów współpracy oraz prezentacje parków w Kotlinie Jeleniogórskiej. Jednocześnie zostały zaprezentowane przykłady dokumentacji projektowej dla parków na terenie Niemiec. Ponadto zostały ustalone kolejne kroki do realizacji w projekcie oraz ustalone zasady i terminy rozliczeń.


24.10.2012 II Spotkanie Grupy Roboczej

Przedstawiciele partnerów projektu zebrali się 24 października 2012 w Kliczkowie na drugim spotkaniu grupy projektowej. Spotkanie miało na celu przekazanie szczegółowych informacji dot. przebiegu prac u poszczególnych partnerów współpracy. Jednocześnie zostały przekazane informacje dot. kolejnych kroków podejmowanych w projekcie.


Zakup narzedzi do pielęgnacji parku w Bukowcu

W ramach realizacji projektu zostały zakupione narzędzie dla Ogrodników  do pielęgnacji parku w Bukowcu. Została zakupiona kosiarka samojezdna, profesjonalna kosa spalinowa oraz piła łańcuchowa.


10.07.2012 I Spotkanie Grupy Roboczej

Przedstawiciele partnerów projektu zebrali się 10 lipca 2012 w Bad Muskau na pierwszym kwartalnym spotkaniu grupy projektowej. Spotkanie miało na celu przekazanie szczegółowych informacji dot. podpisanej umowy od dofinansowanie. Równocześnie została zdana relacja z prac poszczegolnych partnerów w Projekcie.


Czerwiec 2012 Zatwierdzenie projektu

Po blisko trzech latach konsultacji, korekt związanych z przygotowaniem projektu nasz wniosek o dofinansowanie zawartych w nich działań został zatwierdzony i tym samym prace w projekcie zotały rozpoczęte.


Luty 2012 Wniosek na projekt unijny dotyczący opracowań planistycznych i pielęgnacji parków złożony!

Rolę partnera wiodącego przejęło Towarzystwo Rozwoju Dolnośląskich Górnych Łużyc (Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH). We współpracy z czterema partnerami: Stowarzyszeniem Szlaku Parków i Ogrodów po obu stronach Nysy, Politechniką Dreźnieńską, Fundacją Bory Dolnośląskie oraz Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej, jak też z pomocą specjalistów z dziedziny pielęgnacji zabytków ogrodowych i ochrony przyrody opracowane zostaną podstawy konserwacji dla wybranych założeń parkowych.



Projekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0,06012 sekundy, 1,09954 MB